Elegancja i praktyczność w jednym
Szklane fronty mebli, okładziny ścienne, szklane blaty czy tylko wstawki w meblach, pasują zarówno do klasycznych, jak i nowoczesnych wnętrz. Każde pomieszczenie, w którym pojawia się szkło w jakiejkolwiek postaci, wydaje się optycznie większe i jaśniejsze.
– Każde wnętrze zyska niepowtarzalny charakter i klasę dzięki zastosowaniu szklanych elementów. Co ważne, szkło pomaga optycznie powiększyć małe wnętrza, natomiast dużym pomieszczeniom dodaje wyjątkowego blasku, wprowadzając urokliwą grę świateł, dzięki której każda aranżacja staje się bardzo ciekawa – wyjaśnia Anna Wróbel, projektantka mebli z firmy Komandor.
Jednym z niepodważalnych walorów szkła, który w dzisiejszych czasach, kiedy tak duża grupa ludzi jest alergikami, wydaje się coraz ważniejszy i doceniany, jest jego łatwość utrzymania w czystości. Gładka powierzchnia daje się szybko wyczyścić, dzięki czemu ewentualne bakterie i roztocza, które występują w kurzu, nie mają możliwości rozwoju. Właśnie ten aspekt sprawia, że szkło może być bezpiecznie stosowane w pomieszczeniach dla alergików. Nie tylko salon czy sypialnia to miejsce dla szkła, łazienka i kuchnia, to także przestrzenie, w których z powodzeniem można je zastosować, ponieważ nie chłonie wody, łatwo z niego usunąć tłuszcz i nie pochłania zapachów.
Szkło do wnętrza można wprowadzić na wiele sposobów. Mnogość form i możliwości jego zastosowania pozwalają na wykorzystanie tego tworzywa w wielu wnętrzach jak kuchnia, łazienka, sypialnia, przedpokój czy salon. Szkło może pojawić się na frontach meblowych lub jako główny komponent drzwi przesuwnych, blatów kuchennych i bardzo stylowych, podświetlanych półek. Za jego pomocą można również efektownie oddzielić od siebie różne strefy w mieszkaniu. – podpowiada Anna Wróbel z firmy Komandor.
Wybór szkła do wnętrza
Szkło występuje w kilku wariantach, dlatego bez problemu można dopasować je do pomieszczenia, które akurat aranżujemy. Na rynku do wyboru mamy szkło lakierowane, satynowe lakierowane, czyli sati, ornamentowe czy przeźroczyste. Zaletą szkła lakierowanego jest to, iż dostępne jest w bardzo szerokiej gamie kolorystycznej. To bogactwo barw sprawia, że bez problemu dopasujemy tafle szkła lub jego fragment do już posiadanych mebli czy kolorów ścian albo po prostu do naszego gustu. Z łatwością połączymy je zarówno z drewnem, płytą czy innym wypełnieniem we wnętrzach zarówno tradycyjnych, jak i z odrobiną fantazji czy nowoczesności. Refleksy świetlne na okładzinach ściennych, frontach szaf czy komód, nadadzą wnętrzom przestronności i lekkości, a meble zyskają swój niepowtarzalny design.
Zupełnie inny charakter mają lakierowane szkła satynowe sati, które dzięki efektowi satyny i mniej widocznym refleksom świetlnym sprawiają wrażenie delikatnych i subtelnych. Zastosowanie szkła sati w meblach nadaje im wyrafinowanego wyglądu, aksamitnej, gładkiej powierzchni, przez co wnętrze nabiera bardziej luksusowego charakteru. Wielbiciele wysublimowanego smaku i wyszukanych rozwiązań, na pewno polubią szkło ornamentowe, które ma ponadczasowy design. Głębokie żłobienia, symetryczne kształty wzorów imitujące pikowane elementy materiału oraz wielowymiarowość, połączone z lekko satynową poświatą szkła sprawią, że taki materiał zastosowany w meblach czy na ścianach bardzo urozmaici wnętrze i nada mu indywidualnego, niepowtarzalnego charakteru.
Szkła nie trzeba się bać.
Szkło to naprawdę trwały materiał. Lakierowana linia szkła Colorimo charakteryzuje się bardzo dużą wytrzymałością. Co więcej, aby chronić materiał przed rozbiciem, zabezpiecza się tył tafli specjalną folią ochronną, która chroni przed odpryskiem fragmentów szkła w razie stłuczenia. Szkło ornamentowe natomiast, nie tylko jest trwałe i solidne, ale dodatkowo, dzięki charakterystycznemu wzorowi, jest odporne na zarysowania.